قیمت PS4 | PS4 vs Ps4 Slim | کدام را بخرم؟

قیمت PS4 | PS4 vs Ps4 Slim | کدام را بخرم؟

در اواخر سال ۲۰۱۶، سونی ۲ کنسول جدید را وارد بازار کرد. PS4 Pro و PS4 Slim. هر دو این ها آپدیتی از PS4 هستند. میتوان گفت سونی با توسعه PS4، PS4 Pro را تولید کرده است. گسترشی عظیم در تعداد بازی ها و تجربه VR! در حالی که PS4 Slim شمایلی کوچک تر از PS4 است. قیمت PS4 بیشتر از Slim و کمتر از Pro است. Slim جایگزینی جمع و جور برای PS4 رایجی است که از سال ۲۰۱۳ تغییر چندانی نیافته است! بیایید این دو محصول را باهم مقایسه کنیم:

PS4 vs PS4 Slim

PlayStation 4
ابعاد۲۷۵ × ۵۳ × ۳۰۵ mm
وزن۲٫۸KG
حافظه۸GB
درگاه ورودی/خروجیHDMI, Digital (Optical)
کنترلرDualShock 4
قیمتبستگی دارد
PlayStation 4 Slim
ابعاد۳۰۵ x 275 x 53 mm
وزن۲٫۱kg
حافظه۸GB
درگاه ورودی/خروجیHDMI
کنترلرDualShock 4
قیمت$۳۰۰

 

طراحی

میتوان گفت تفاوت در طراحی، بارزترین و تقریبا تنها تفاوت این دو محصول می باشد. نوع Slim تمام تجهیزات داخلی PS4 را به شکلی فشرده درون خود گنجانده است. به گونه ای که سایز آن ۳۰% کوچکتر است! طبیعی است که با کاهش سایز، تعدادی از عوامل درونی حذف شوند! اما تنها چیزی که در PS4 Slim حذف شده است، پورت دیجیتال صوتی است. این پورت برای ارسال سیگنال های دیجیتال بین دستگاه ها استفاده می شود. باقی اجزا و پورت ها اعم از پورت USB 3.0، پورت اترنت، HDMI و پورت AUX سرجای خود باقی اند!

یکی از گیج کننده ترین موارد درباره PS4 اصلی، دکمه خاموش/روشن و دکمه اجکت سی دی بازی است! در حقیقت دکمه ای در کار نیست و از ۲ سنسور برای این کار استفاده می شود. این دو سنسور در قسمت جلوی دستگاه قرار گرفته اند. پیدا کردن این دو دکمه بسیار سخت است و به قدری نزدیک هم هستند که با فشردن یکی، دیگری نیز عمل می کند! سونی در PS4 Slim فکری به حال این مشکل کرده است! با تعبیه ۲ دکمه فشاری با فاصله و با اندازه مناسب، این مشکل برطرف شده است.

ارسال دیدگاه

اینستاگرام
تلگرام
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها